PIŃCZYCE 14.06.2026
- 15 cze
- 1 minut(y) czytania
Mistrzostwa Śląska w wyścigu ze startu wspólnego rozegrano w Pińczycach. Tym razem ani trasa, ani pogoda nie rozpieszczały naszych zawodników, a swoje dołożyli rywale. Samo dotarcie do mety tego bardzo trudnego jurajskiego klasyka było wyczynem dla kończących wyścig. W wielu przypadkach zawodnicy byli szczęśliwi, że ukończyli zawody, a o miejsca martwili się trenerzy i licznie zgromadzeni rodzice. W przypadku naszej grupy wiodącym celem było podtrzymanie ducha walki i dalszy postęp.
W ogólnym zarysie jesteśmy na dobrej drodze. Mimo zdrowotnych problemów trójka żaków znów punktowała: Sebastian Baranowski 7, Szymon Malanda 9 i Jan Stoncel 11, a za ich plecami została wcale pokaźna grupa rywali. W młodzikach wciąż nie możemy pokazać pełnego potencjału, ale 9 miejsce Igora Kubickiego i 14 Mikołaja Baranowskiego wstydu nie przynoszą. Chociaż z czwórki juniorów młodszych tym razem aż trzech nie dotarło do mety, to 4 miejsce Stefana Barona pozwala marzyć o podium w kolejnych zawodach.
Jako ekipa przechodzimy przez trudny okres, ale każdy podjazd kiedyś się kończy, a z góry zawsze jest lżej — gdzieś tam za zakrętem czai się zjazd! Jeszcze chwila pracy i znów popędzimy do przodu!!!



