CHRZYPSKO/SUSZEC 20-21.06.2025
- 2 dni temu
- 1 minut(y) czytania
Umarł król, niech żyje król. Wszystko, co się zaczyna, kiedyś się kończy i znów się zaczyna. Tak działa nasz szkolny klub. Bolesne są te zmiany, ale jak wielka jest radość, kiedy w miejsce dotychczasowych liderów wchodzą młodzi i znów idziemy po zwycięstwa.
W tym roku nieco szybciej niż zwykle odmłodziliśmy skład i to bardzo radykalnie, a to będzie bolało...
Tymczasem Jan Heller po udanym występie w Mistrzostwach Europy w parakolarstwie potwierdził w pucharowych zmaganiach w Chrzypsku wysoką formę i w jeździe indywidualnej na czas był 10, a w wyścigu ze startu wspólnego 31.
Nasza młodzież ścigała się w Suszcu i jak napisaliśmy na wstępie, bardzo udanie. W wyścigu U-9 Laura Bender uplasowała się na 3 miejscu, zaliczając podium na początek. Wśród chłopaków w grupie U-10 o włos od zwycięstwa był Adam Kukla - drugi na mecie, Leon Kansy finiszował 3, a Przemysław Kapela 11.
W rywalizacji żaków: Sebastian Baranowski 7, Szymon Malanda 8, Maurycy Gwóźdź 12 i Jan Stoncel 14. Młodzicy, choć wciąż pod kreską, to na dobrych miejscach: Igor Kubicki 9, Mikołaj Baranowski 14 i Paweł Świerczyński 25. Od pewnego czasu wyraźny wzrost formy sygnalizuje junior młodszy Stefan Baron, który tym razem finiszował na 5 miejscu. Franciszek Tlatlik był 9, a Szymon Lis 10. W juniorach maturzysta Szymon Kożuszek był 12, a Jakub Kocur 14.
Choć wakacje za pasem, nasi kolarze mają bogaty program startowy i apetyt na kolejne sukcesy. Życzymy powodzenia.



