top of page

25-28.06.2026 BISKUPIEC - OSTRÓDA

  • 18 godzin temu
  • 1 minut(y) czytania

W tych dniach odbywają się Kolarskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Kilkaset zawodniczek i zawodników rywalizuje w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego w kategoriach od juniora do elity.

Tym razem w naszych barwach na trasę wyjechał - właśnie juniorzy ścigają się w czasówce - Jan Heller i chociaż do faworytów nie należy, to liczymy na dobrą jazdę. Zwłaszcza że dopiero co rywalizację zakończyły juniorki, a nasza była zawodniczka - Aniela Augustyniak - pojechała życiówkę, kończąc zmagania na 15 miejscu. Brawo!

Na wyścigi ze startu wspólnego, poza Janem, mamy całkiem pokaźną grupę byłych zawodników. W orlikach o miłą niespodziankę zapewne postara się Jan Mróz. W wyścigu elity Paweł Bernas broni srebrnego medalu z ubiegłego roku i nie jest bez szans. O dobry wynik powinni postarać się również Filip Gruszczyński i Antoni Olszar.

A my, jak co roku, swoich szans i nowych kandydatów do wielkiego ścigania poszukamy w Raszkowie, gdzie rywalizować będziemy w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym. Skład mamy perspektywiczny!



 
 
bottom of page